tel. 32 2412646 Chorzów ul. Kasprowicza 2 cps@opschorzow.pl

CZY WIESZ, ŻE . . .

Czy wiesz, że?!! Budynek, w którym mieści się obecna siedziba Centrum w 1987 roku odwiedziła osobiście św. Matka Teresa z Kalkuty, założycielka Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Miłości. Pozostał, więc po niej trwały ślad i pamięć w Chorzowie Starym, gdzie przez wiele lat przy parafii św. Marii Magdaleny funkcjonowała placówka Sióstr Misjonarek Miłości. Na jej cześć sala konferencyjna w Centrum Pracy Socjalnej (dawna kaplica zakonna) została nazwana Oratorium Św. Matki Teresy z Kalkuty.

Św. Matka Teresa żyła w latach 1910-1997. W 1928 roku rozpoczęła postulat, przybierając imię Maria Teresa od Dzieciątka Jezus. Hasłem, które towarzyszyło Misjonarkom Miłości, a było regułą napisaną przez Matkę Teresę były słowa Chrystusa: „Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, mieście uczynili”.

W ciągu długiego życia Matka Teresa przemierzała niezmordowanie cały nasz glob, zakładając placówki swojej wspólnoty zakonnej i pomagając na różne sposoby najuboższym i potrzebującym. Otrzymała też wiele nagród i odznaczeń międzynarodowych, m. in. Pokojową Nagrodę Nobla w 1979 roku Była osobą skromną, niezabiegającą o rozgłos i sławę. Całe jej życie przeniknięte było miłością do Chrystusa i bliźniego. Właśnie w najuboższych, najbardziej cierpiących i potrzebujących bliźnich widziała Boga. Zmarła w 1997 roku, w październiku 2002 roku została wyniesiona do godności błogosławionej, a dnia 4 września 2016 roku została ogłoszona świętą Kościoła Katolickiego.

“Nie liczy się, co ro­bimy ani ile ro­bimy, lecz to, ile miłości wkłada­my w działanie.”
Matka Teresa z Kalkuty

CENTRUM PRACY SOCJALNEJ

41-503 Chorzów
ul. Kasprowicza 2
tel. 32 2412646

Polecamy

© 2016 atrakcyjnestrony.pl